7. část

24. května 2011 v 21:00 | Em |  Severusův chtíč


Ahoj holky (komentují to jen holky, tak předpokládám...), tak jsem vám přidala další kapitolu, čerstvě dopsanou.. takže další taky hned nebude.. nemohla jsem vás nechat v napětí moc dlouho, to jsem ale měkká, co? ;) Jen upozorňuju, že žádné vaše prosby na mě neplatí a dokončím to tak, jak jsem si naplánovala.. :-) tak neplačte a tak.. jen čtěte ;)

Severus ráno vstával levou nohou. Vzbudil se později než byl zvyklý, až v sedm hodin. První myšlenka mířila k ní. Nenáviděl se za to. Proč nemůže odolat? Rychle se oblékl a vydal se do obývacího pokoje. Na gauči jí nenalezl. Rychle očima přejel celý pokoj až jí spatřil. Vypadala tak křehce. Seděla na parapetu, hlavu položenou na tabulce skla, oči zarudlé pláčem. Přišel si, jako by ve svých komnatách skrýval vzácného motýla, který by mohl polámat při neopatrném doteku. Nebudil jí, ještě je čas. Zatím šel připravit vše potřebné.

"Vypijte to," řekl jí, když jí jemně zatřásl s ramenem aby se vzbudila.

Pomalu se probouzela.

Když si uvědomila kde je a s kým vytřeštila oči na tu lahvičku. Bezděky se odtáhla.

"No tak, vypijte to," potřásl teď lahvičkou před jejím obličejem.

Nebyla schopná od ní odtrhnout pohled, nebyla schopná slova. Věděla, že tomu neuteče. Zmohla se alespoň na otázku:

"Lektvar?"

Snape se na ní chvíli nechápavě díval. Bylo přeci zjevné, že drží v ruce lektvar.

"V čem je problém? Chci Vám dát lektvar.." řekl udiveným hlasem.

Hermiona polkla.

"Nikdy jsem.. nikdy jsem.." nemohla se vymáčknout.

"No nechtějte mi namlouvat, že jste nikdy nepoužila lektvar." mluvil už Snape mírně rozčileně.

"Jistě, že ano," probrala se Hermiona z prvotního šoku.

"Ale myslela jsem, že to uděláte vy, kouzlem.." dodala a zachvěla se jí přitom brada.

"Co, odčarovat únavu hůlkou? Copak to jde?" stále nechápal Severus.

"To je lektvar proti únavě? Já myslela, že je to .."

Pozdvihl obočí a čekal až bude pokračovat.

"No, že to zařídí mou," polkla, "smrt".

Konečně to pochopil.

"Popravdě, už jsem nad tím přemýšlel a lektvar bude asi nejlepší možnost," pokýval hlavou.

"A teď si vezměte tenhle."

Připadala si jako ve snu. Takhle snadno mluvil o jejím odstranění. Třeba jí chce zabít už teď, ale nechce být svědkem jejího naříkání. Vzala si od něj tu lahvičku a čichla si k ní. Opravdu je to lektvar proti únavě. Vypila ho a zavřela oči. Nechtěla uvažovat nad tím, co jí čeká. Ale odhodlala se a promluvila.

"Víte, chtěla jsem přijmout smrt z vašich rukou a ne požít nějaký jed.." zamumlala a hleděla do země.

Právě proto nemohla vidět, jak se na jeho obličeji vystřídala nechápavost, údiv, zděšení a znechucení v tak rychlém sledu, že by to stejně asi ani nepostřehla.

Snape udělal jeden krok dozadu, dva. Sedl si do křesla. A opravdu začal ztrácet svůj neproniknutelný výraz.
Koukal před sebe. Ustálil se u znechucení a lehkém šoku. Po chvíli promluvil.

"Vy, vy jste si celou noc myslela, že umřete doopravdy?" zeptal se a z jeho hlasu bylo poznat, že chce negativní odpověď. Skoro jakoby prosil.

Hermiona na něj vzhlédla a v tu chvíli jí to došlo. Stoupla si, byla celá polámaná po nepohodlném spánku, rozešla se směrem k němu, stále zrychlovala a skončila mu v náruči. Objala ho a dolehlo na ní celé to napětí.Třásla se na celém těle.

"Proboha, to jsem vážně nechtěl," opětoval jí obětí.

Celou noc si musela myslet, že dnes zemře. Jeho rukou. Hrozná představa. Skřípal zuby nad vlastní arogancí, díky které mu to nedošlo. Omluva ale bylo něco, co do jeho slovní zásoby nepatřilo.

"Vypijete lektvar, který spoutá váš život. Já vaše tělo odnesu do bezpečí a pak vás opět vzkřísím. Vím, že je těžké mi věřit, ale nic se vám nestane. Neholduji planým slibům," skoro už šeptal.

Chvíli byla ticho, pak odlepila obličej z jeho hrudi a pohlédla mu přímo do očí. Takto beze strachu a pohrdání to ještě nikdy nikdo neudělal.

Jeho vnitřní svět se s ním zachvěl a začal se vyvracet z kořenů.

"Věřím," špitla tak potichu, že ji téměř neslyšel.

V tu chvíli si uvědomil její blízkost. Do teď byl příliš v šoku na to, aby o tom uvažoval, ale když byla její tvář tak blízko té jeho, nešlo to přehlížet. Neviditelná síla je táhla k sobě přímo magnetickou silou. Oči se přibližovaly a oba dva chtěli to, na co by neměli ani pomyslet. Bylo nemožné vzdorovat, jeho ruce se křečovitě zaryly do hábitu, co měla na sobě, ona zase tahala za jeho vlasy v zátylku. Vzrušeně spojili své rty. Dráždili se a zároveň se uklidňovali svou vzájemnou blízkostí. Bezvýchodná situace.

V jeho očích bylo vidět, že chce přestat, ale zároveň to nemá ani v nejmenším v úmyslu. Hermiona zase byla vyčerpaná fyzicky i psychicky téměř probdělou nocí, ale Severus jí přitahoval jako světlo nočního motýla.

Ozvalo se zaklepání.

Nemohli se od sebe odtrhnout. Severus věděl, že kdyby šlo o něco bezvýznamného, nikdo by se ho neodvážil rušit. Bojoval se sebou ze všech sil a když klepání neustávalo ale zesilovalo, sebráním zbytku zdravého rozumu odtrhl své rty z jejích. Seděla na něm a jeho to přímo k zešílení dráždilo. Musel jít ale otevřít. Naznačil jí, aby si stoupla a on mohl vstát. I když si hned uvědomil, že stojí sám od sebe a to stále seděl v křesle. Stejně by nemohl vyjít ven v tomto stavu. Vlasy rozcuchané, hábit pomačkaný a jisté části těla mimo kontrolu. Vstal, ale rozhodl se klepání ignorovat.

Odkašlal si a vstal. Uhladil hábit, byla nadosah. Ale tohle nesměli. Už ne. Vždyť by ho pak nenáviděla. Až jí to k němu nebude táhnout, bude si vyčítat, že neodolala. A bude to vyčítat i jemu.

"Slečno, možná byste mohla trochu ustoupit, nechci Vás opět zneužít." Řekl tak rázně, až se sám zarazil.

Hermiona na něj chvíli koukala a přistoupila k němu.

"Zneužití probíhá bez svolení druhé osoby. Tohle není zneužívání." Vysvětlovala pomalým zastřeným hlasem a pomalu jela rukou po jeho hrudi nahoru.

Přitáhla si ho za límeček a hluboce ho políbila. Severus zasténal.

Ona snad neví co dělá? Pomyslel si pro sebe.

Chvíli se pral sám se sebou a pak jí chytil ruce na předloktí a opatrně je sundal ze svého krku a odtáhnul je daleko od sebe.

"Mluví z Vás dozvuky toho lektvaru, pak byste toho litovala."

Zklamání v jejích očích bylo zjevné.

"To není pravda," oponovala slabě a v očích se jí zalesklo.

"Slečno Grangerová," zvýšil už hlas vzteky že odmlouvá a taky potlačovaný chtíč tomu nepomohl, "nevíte, co mluvíte. Vždyť mě již sedm let úspěšně nenávidíte, a já vás také."

Lhář, lhář, lhář tloukly mu v hlavě myšlenky o stěnu lebky, ale nedal na sobě nic znát.

Oči se jí už slzami zalily úplně a řekla jen znovu:

"To není pravda."

Hrdě se mu dívala do očí a on už nemohl odolávat.

"Nastal čas na…" chtěl říct Vaši smrt, ale v poslední chvíli si uvědomil, co těmi slovy způsobil včera.

"…na náš plán," dodal a rychle zkontroloval, jak to nese.

Nešla to statečně, jen se dívala do těch jeho hlubokých očí a odhodlaně kývla.

Vysvětlil jí podrobnosti o tom, jak bude probíhat vzbuzení a ona neřekla ani slovo. Jen ta odhodlanost, nic jiného z ní nevyzařovalo. Žádná další emoce. Snape byl zneklidněn.

Podal jí lahvičku s lektvarem a ona ji bez jediného slova vypila. Ani si nesedla, nic. Musel k ní přiskočit a chytil jí v náručí. Poslední slova, která řekla, byla:

"Není to pravda." A ztratila vědomí, tep a za okamžik i svůj život.


6. kapitola ~ 8. kapitola

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 24. května 2011 v 21:37 | Reagovat

Skvelé! Potešila som je jeho plánu! Je úžasný! Celá kapitola je úžasná, aj celá poviedka je úžasná! :-D Tešim sa na pokračovanie :).

2 Charlie Charlie | Web | 24. května 2011 v 21:47 | Reagovat

pekné :-D pekne si to vymyslela :-D ja som vedela, že ju nezabije :-) len aby ju teraz stihol oživiť a ja budem spokojná :-D teším sa na pokračovanie
Máš pravdu nenechaj sa ovplyvňovať a pekne to dokonči podľa vlastných predstáv :-) som si istá, že to dopadne dobre, ja ti verím :-D

3 Zasněná* Zasněná* | Web | 25. května 2011 v 6:11 | Reagovat

Hele, Sverus nám možná nechtěl přivodit infarkt, ale ty beztak ano! :D :D Jsem ráda že to takhle dopadlo, myslím ten incident. Konec je na mě zase až moc napínavý. :D Tak krásný... :-) Úplně mi to připomíná konec knížky, kterou jsem teď četla, končilo to podobně. :D
Jo, a když jsme u těch knížek, Amazon Kindle 3 je teď slevněný ze 139 dolarů na 114. Jen ať víš, třeba by tě to zajímalo. ;-)
Doufám, že pokračování bude co njedřív. :-D

4 Chloe M. Raddle Chloe M. Raddle | Web | 25. května 2011 v 7:14 | Reagovat

Božínku. Mě se tak ulevilo! Tohle už mi nikdy nedělej! Já jsem si fakt myslela, že jí nechá umřít doopravdy! :D
Ta kapitola byla dokonalá. Ale zase jsi to nechala otevřené. Teď nebudu dávat ve škole pozor :D Jak se znám, budu o tom přemýšlet ještě týden :D Moc moc moc se těším na pokračko, fakt sem strašně moc napnutá :-)
Ale abych byla upřímná, stejně mě tam pořád trápí ta McGonagallová. Sakra, cítím, že tam s ní bude ještě nějaký problém. Ale snad se mýlím... :-D
Tak já běžím směr škola ;-) Stejně budu dneska mimo :D

5 Emily Emily | Web | 25. května 2011 v 9:46 | Reagovat

[1]: Díky

[2]: Hlavně žes to věděla :-)

[3]: Děkuju...mno.. radši si to koupim až tam :)

[4]: Já sama kvůli tomu nedávám pozor... tak nejsi sama ;) Dík za chválu

6 Michaella Michaella | Web | 25. května 2011 v 13:07 | Reagovat

Juchú je to skvelé som rada, že Hermiona prežije :-D

7 Charlie Charlie | Web | 25. května 2011 v 14:12 | Reagovat

[5]: [4]: sakra, sa mám, že jediná už nemusím do školy :-D ale nie, nie som škodoradostná, ja by som rada išla, som preč tri dni a tuším mi to chýba, mám priveľa voľného času :-D

8 Emily Emily | Web | 25. května 2011 v 14:32 | Reagovat

[6]: zatííím :-) dělám si srandu, nikdy dopředu neprozrazuju :-P

[7]: nejsi sama... ja taky nemusim.. ale učit se musim.. to je horší! když máš tolik času, asi bys měla něco psát.. třeba.. ehm.. nech sa zamyslím.. Stávku? :D

9 penelopeo penelopeo | Web | 25. května 2011 v 14:42 | Reagovat

Nádherná a neuvěřitelně hezky napsaná kapitolka! :D Velmi mě tahle kapitolka okouzlila... Dnes jsem ani nebrečela ani nezadržovala dech. Dnes to bylo bez problémů! :-P No nic, každopádně se těším na další i když bude třeba za půl roku! :D

10 Charlie Charlie | Web | 25. května 2011 v 14:53 | Reagovat

[8]: pracujem na tom :-D naozaj :-D až tak veľmi sa neflákam

11 Emily Emily | Web | 25. května 2011 v 15:30 | Reagovat

[9]: Tak to jsem ráda.. půl roku ne.. to se zas neboj! Jen až odezní největší stresy!

[10]: To je dobře.. víš že mi děsně pomáháš? Mám systém.. vždy se naučím 2 stránky a přečtu si kapitolu stávky a takhle pořád dokolečka dokola.. je to fakt dobrý! jinak Charlie pěkně smečuje v komentářovce! Moooc pěkně!

12 Chloe M. Raddle Chloe M. Raddle | Web | 25. května 2011 v 21:14 | Reagovat
13 Charlie Charlie | Web | 25. května 2011 v 22:37 | Reagovat

[11]: ďakujem moc za pochvalu :-D  takže to znamená, že by som mala čo najrýchlejšie pridať ďalšiu kapitolu, aby som ťa nebrzdila v učení :-D keď si už na 18 kapitole, mala by som pridať :-D inak dokedy máš skúškové obdobie??

14 Emily Emily | Web | 25. května 2011 v 22:54 | Reagovat

[13]: 30. červen - takže máš co dělat ;)

15 Charlie Charlie | Web | 25. května 2011 v 23:12 | Reagovat

[14]: uf :-D

16 penelopeo penelopeo | Web | 26. května 2011 v 15:45 | Reagovat

Tákže jsem zveřejnila 7. díl Černého pláště... :D Můžeš číst! ;)

17 Betka Betka | Web | 26. května 2011 v 17:27 | Reagovat

Tá "smrť" je ako Rómeo a Júlia. :D Síce trochu inak, ale základ je rovnaký. Napodobnenie smrti a potom prebudenie. Bude, či nebude? :-D

Pekná kapitolka. :-) :-)

18 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 27. května 2011 v 11:59 | Reagovat

woow...jsem zde po dlouhé době  a jsem mile překvapen...woow...opravdu super..moc se mi to líbí...chci další díl :-D  :-D  :-D

19 Emily Emily | Web | 27. května 2011 v 12:08 | Reagovat

[15]: chichi

[16]: jasnééé

[17]: bude či nebude? :-D díky

[18]: no vidíš, já ani nevím, že si tu kdy byl.. ale díky za pochvalu :-) pracuju na tom

20 Chloe M. Raddle Chloe M. Raddle | Web | 27. května 2011 v 14:13 | Reagovat

Nemusíš za nic děkovat, ujmu se té role moc ráda :-)
Když teda někde najdu chybu, kam to mám napsat...? Do komentářů...?
A nechci za to vůbec nic :-) Jsem moc ráda, že to můžu dělat :-)

21 Emily Emily | Web | 29. května 2011 v 12:12 | Reagovat

[20]: Nej nej nej.. díky moc! Super!

22 hay lin hay lin | 30. května 2011 v 12:54 | Reagovat

uz sa tesim az si tuto ppviedku precitam

23 Aduska Aduska | Web | 21. června 2011 v 16:13 | Reagovat

Jako Romeo a Julie :) Snad to ale dopadne dobře :)

24 pimpinela pimpinela | Web | 7. července 2011 v 0:08 | Reagovat

No tak to som zvedavá ako sa to bude vyvíjať ďalej. Ja som tušila, že on by ju nezabil...:) a som tomu rada. Už len aby všetko dopadlo dobre a aj ju z tej fingovanej smrti prebral...

25 nel-ly nel-ly | Web | 20. července 2011 v 2:02 | Reagovat

No, asi trochu moc romantiky na mě k HG/SS, ale každý máme svoje. Já bych ji picla a zakroutila krkem i Harrymu :D

každopádně tu trpím u "Vás", nechápu, kde se to v poslední době vzalo, že to začali psát všichni a co hůř, všude, stejně jako "Tebe (což už je zločin vůči gramatice)

26 Kajka Kajka | Web | 22. srpna 2011 v 19:45 | Reagovat

Som vážne zvedavá čo bude ďalej. A dúfam že sa prebere :-D

27 Emily Emily | Web | 4. března 2012 v 15:23 | Reagovat

[22]: nj

[23]: lehká inspirace

[24]: nj, uvidíme

[25]: inu, zavřete mě za mé zločiny

[26]: taky doufám :-P

28 Vendea Vendea | E-mail | Web | 24. srpna 2012 v 11:57 | Reagovat

Čím dál tím lepší ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama