6. část

21. května 2011 v 23:01 | Em |  Severusův chtíč


Ahoj, tak přidávám další část.. a dost řečí - enjoy!
P.S.: Nezapomeňte na KOMENTÁŘOVOU POVÍDKU, která je v rozkvětu :-)
Jinak věnování vítězce Chloe a také Charlie, které to uteklo o kousek.. A samozřejmě pro všechny ostatní věrné čtenářky! Dík, že to čtete a komentujete..


Snažil se spát, ale jen se převaloval v posteli a nemohl. Cosi ho nutilo myslet na ní. Začínal cítit to stejné nutkání, které se snažil překonat v místnosti v Malfoy Manor. Býval by si vzal lektvar na spaní, ale bál se vedlejších účinků po tom masivním předávkování lektvarem chtíče. Celé ho to trochu děsilo. Kdyby tušil, že ten lektvar bude mít takto dlouhotrvající účinky, asi by nesouhlasil, že si jí vezme sebou. Ale přece by jí tam nenechal. Je to sice šprtka, ale nezasloužila by si to, co jí tam čekalo. Poučil se ze svých předchozích chyb.
Uvědomil si, že ona na tom musí být podobně. Má v sobě stejné množství toho dryáku. Nesmí se s ní potkat. Řekl si, že to zatím není tak silné a tak se rozhodl pro studenou sprchu.

Třeba to pomůže, pomyslel si zoufale.

Prošel svou ložnicí do chodby, kde vedly i dveře do koupelny. Začal si pomalu rozepínat hábit a snažil se jít tiše, aby na sebe neupozorňoval. Otevřel dveře, vstoupil a strnul. Viděl to, co vidět neměl. Spatřil to, co si dokonce dneska vyloženě zakázal.

Stála tam, na její nahé tělo dopadaly kapky vody, kopírovaly její křivky, mokré vlasy se jí lepily na nahá záda a přivřené oči v něm vzbudili vzpomínky na nedávné zážitky. Polkl a okamžitě zavřel oči. V tu chvíli ho ani nenapadlo prostě jen zavřít dveře. Neuvažoval racionálně.

"To se mi zdá," řekl a ani si neuvědomil, že to vyslovil nahlas.

Neviděl, jak se překvapeně otočila.

On jí viděl před sebou i když zavřel oči. Stále viděl tu scénu, která se mu před chvílí naskytla.

Uslyšel vzdechnutí. Ne vylekané, ale spíš žádostivé, roztoužené. To ho donutilo oči opět otevřít. Opět na ní koukal. Tentokrát však nebyla bokem, stála k němu čelem. Viděl vše, co ho tak hrozně vzrušovalo. Jakoby ve zpomaleném filmu mu vypadlo mýdlo z ruky. Ten zvuk se rozlehl po celé koupelně a nepřehlušila ho ani tekoucí voda. Jako by to byl prvotní impuls, udělali k sobě dva tři kroky. Nešlo přestat, nešlo se kontrolovat, jakoby mu třísla hořela neuhasitelným žárem, který nešlo překonat. Poslední myšlenky, které mu ještě dávaly smysl byl strach z toho, že se opravdu vytvořilo pouto zapříčiněné tím lektvarem a že to takto bude stále. Toto zjištění se rozplynulo v páře, která se v koupelně začala kupit a mlžit zrcadla, usazovat se ve vlasech, na tělech, na teď už holých tělech spojených v žáru plném semknutí. Otočil jí zády k němu a přirazil jí na kachlíčkovou zeď.
Nemohl odolat a ona ho svými výkřiky ještě povzbuzovala. Prosila ho.

"Severusi, buď zvíře."

Tato věta v něm probudila takový chtíč, že tvrdými přírazy obtiskl její siluetu na opocené dlaždičky. Nebralo to konce, ona sténala, ani on nemohl neprojevit své pocity. Když se vzepjal v mocném výbuchu vášně a prožil znovu to, čeho se vzdal již dávno, ozval se opět rozum. Slabý hlásek ho upozorňoval, že se to nemělo stát.Teď už ne, ne tady, ne takto. Už neměl sílu, ze srdce nenáviděl celý svět, pro pár lží se ocitl v tomto nekonečném koloběhu slasti, trapnosti, chtíče a záště. Takhle to dál už nešlo. Ani nevěděl, jak se do této situace dostal. Jen se nad ní slitoval, projevil lítost a už se vezl na této vlně nepříjemných událostí.

Příjemných událostí? Sám nevěděl, co si o tom myslet, jen věděl, že to musí přestat. Ztrácel koncentraci, ztrácel v dáli i svůj původní cíl, proč to všechno dělá. Ona mu zatemňovala mysl, bránila mu uvažovat, bránila jeho soustředění. Jen na malý okamžik projevil náznak slabosti. Opřel své čelo o studené dlaždičky. Rozhodl.
Musí se tak stát. Pro vítězství strany světla. Pro odčinění svých činů.

"Takhle to dál nejde, musíš zemřít." Řekl to tak klidně, že to znělo jako samozřejmost. Ani nevnímal, že přešel k tykání.

Hleděla na něj smutnýma očima a odevzdaně přikývla. Čekala, že to nepůjde, že spolu nevydrží dlouho pod tímto tlakem. Bylo jí to jasné od chvíle, kdy potkali na chodbě Minervu McGonagallovou. Věděla, že dá vědět Fénixovu Řádu a oni se pokusí jí osvobodit. To Snape samozřejmě nemohl riskovat. Když jí odstraní, nebude důvod hnát se do nebezpečí. Alespoň ne teď. Ale že to přijde tak brzy... Oči se jí lehce leskly, zabalila se do ručníku a s knedlíkem v krku se zeptala.

"Kdy?"

Ze Severuse čišel smutek.

"Zítra, déle to nevydržím."

Smutně pokývala hlavou a odebrala se na gauč.

Nemýlil jsem se, uvědomil si, když ulehl na své lůžko, je tam to magické pouto, nezrušitelné, nebezpečné.
Věděl, že až tu Hermiona nebude, přichystají mu kolegové profesoři peklo na zemi. Nedá srovnávat s tím, co zažíval právě teď. I pro něj to bude těžké, nebýt toho zpropadeného pouta, mohlo to být snazší. Prostě by jen odešla z jeho života, takhle tam po ní zůstane velká díra, kterou nepůjde zacelit. Ale musí to udělat. Musí.

+++

To bylo slibů plných emocí a teď ta slova zkysla. Ztrácí se ve dáli a jejich význam se rozplývá v měsíčním svitu.

Prý živou a zdravou. Těžký kámen na krku, který už nebude muset vláčet sebou. Prázdné sliby. Věděla, co je zač. Ale i tak, nemohla si pomoct, za ty dva dny, co byla v jeho blízkosti, se jí dostal pod kůži.

"Snape," odfrkla si nahlas.

Jak jsem mohla? začaly se jí vkrádat slzy do očí. Viděla v něm anděla strážného, zachránce, oporu, ale stále je to Snape. Nejde ho pochopit, nejde s ním žít.
Smrt. To je to co jí čeká za těch pár chvil s ním. Čekala to? Ano. Ale pak mu uvěřila, uvěřila mu ta slova o tom, že nedopustí, aby se jí něco stalo. Byla k smrti unavená, ale poslední noc nechtěla spát, poslední hodiny chtěla žít. Přesunula se k oknu, sedla si na vnitřní parapet, opřela si hlavu o zeď a koukala ven na milované Bradavické pozemky. Problesklo jí hlavou, že by to mohla skončit hned, poslední volný pád, její rozhodnutí.

Ale cosi jí nutilo přijmout ortel od něj, dívat se mu přímo do očí a být v posledním okamžiku u něj. Toto zjištění jí dovedlo k usedavému pláči. Vzpomínala na všechny své přátele, Harryho, Rona, Lenku, Nevilla, na rodiče, Weaslyovy a všechny ostatní. Ale přes jejich obličeje vždy vystoupil ten jeho. Viděla ty černé oči a nemohla se soustředit na nic jiného. Jen na oči svého osudu. S touto představou i usnula.

5. kapitola ~ 7. kapitola

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chloe M. Raddle Chloe M. Raddle | Web | 22. května 2011 v 6:20 | Reagovat

AAA, momentálně pláču. Sedím tady a tečou mi slzy a... Emily, to snad nemyslíš vážně? Ona prostě nemůže umřít! :-( Achjoo, no, ale bez toho by to asi nebylo tolik napínavé, takže já už do toho kecat vůbec nebudu :D Protože ty píšeš naprosto dokonale, já ti věřím :-)
Jako vždycky jsem málem vyskočila štěstím z kůže když jsem tu viděla novou kapitolu :-) A fakt jsem jí přečetla během několika mála minut. A zase mě to překvapilo :-) Jak to děláš, že dokážaš překvapit každou kapitolou?! AAaaa, tahle povídka je vážně třída! :-)
Fakt jsem zvědavá, jak to bude dál. Jestli Severus nechá Hermionu vážně umřít nebo ne. Jsem napnutá k prasknutí :-)
Jinak vážně je pravda, že už mi spousty lidí psalo, že se jim moje povídky nelíbí. Ale tak...každý má jiný vkus. Hlavně že se líbí vám :-)
A ten obrázek :D Já nevim...když jsem ho viděla poprvý, tak jsem se rozesmála. On je takový...nikdy jsem si nedokázala představit Snapea takhle... Ale je to krásný obrázek :-) Nedokážu určit, jestli to někdo maloval nebo je to fotomontáž, ale fakt se to povedlo :-)

P.S. Ha. Dneska jsem se fakt snažila, tak snad doufám, že ten komentář bude dlouhej dostatečně. Když ne, mám smůlu, no :D

2 °Alex °Alex | Web | 22. května 2011 v 8:48 | Reagovat

Zozačiatku vzrušujúca, na konci už smutná. Páčilo sa mi to! (Teda, nepáči sa mi, že Herm. zomrie.) :)
Obrázok aj mňa rozosmial. Vážne netypický obrázok :D.

[1]: podľa mňa je to fotomontáž. Ak nie, tak je to fotomontáž, ktorú niekto dobre namaľoval :D.

3 Emily Emily | Web | 22. května 2011 v 9:27 | Reagovat

[1]: To je dobře, že mi věříš, ono to nějak dopadne, neboj :-) jak ti někdo může napsat, že jsou tvoje povídky špatný? Není to pravda. Už jsem četla špatné povídky a věř mi, že bych se na tvůj blog nevracela, kdyby takové byly.. Jinak ta fotka rozhodně fotomontáž vyšperkovaná v photoshopu. Jo, souhlasim, ten obrázek je vtipnej.

[2]: Tolik emocí v jedné kapitole? Hmmm.. ten obrázek měl rozesmát.. a navíc se tam hodí.. no prostě.. :-D je tam jen tak :)

4 °Alex °Alex | Web | 22. května 2011 v 11:16 | Reagovat

[3]: Dobre, že tam je :D :).
Wow, tie laye sú nádherné! :)

5 Zasněná* Zasněná* | Web | 22. května 2011 v 14:33 | Reagovat

Ten obrázek ta na mě zapůsobil tak nějak uvolňěně. :D Trochu polveil to napětí a zvědavost z toho co bude dál. Sice jsem se nesmála, i když mě pobavil, protože v tu chvíli jsem byla zabraná do děje, ale  když se na to podívala pak... už jsem se neudržela. :D
Ale ta druhá část, ach nééé. Ještě jsem brečela z konce knížky, kteoru jsem zrovna dočetla a teď tohle (ale aspoň jsem měla po ruce kapesníky :D). Ne Hermiona nesmí umřít. To prostě nemůže... protože nechci. :D Znamenalo by to konec téhle úžasné povídky a přes to bych se asi nepřenesla. :-D Cítila jsem takovou prázdnotu, když seděla na tom okně a koukala na ty pozemky... chudák. No jsem zvědavá jak to dopadne. :D
Úžasná kapitola. DOufám, že pokračování bude co nejdřív, ptozože už teď se nemůžu dokčat. 8-) :-P

6 Michaella Michaella | Web | 22. května 2011 v 14:51 | Reagovat

Ach Krása nemôžem si pomôcť píšeš veľmi pekne. Chúďa Hermi :-( Teším sa na pokračovanie :-D

7 Charlie Charlie | Web | 22. května 2011 v 15:03 | Reagovat

tak toto nie!!! Sev ju nesmie vydať Voldemortovi!!! mne je jasné, že ju pred ním nakoniec nejako zachráni, ale no toto, to nie! Ak Severus nič rozumné neurobí, tak som s ním skončila, a to som mala Seva doteraz celkom rada, aj keď je bezcitný parchant, bez kúska svedomia atď, atď...
Nehnevaj ma, ale trochu si ma naštvala s Hermionou, ako ona sa proste vzdá?? to je naša Hermiona?? Už aj to daj dokopy!!! jasné?! Žiadne vzdávanie nebude!!! my sme predsa silné baby, nevzdávame sa!!!!
A trochu ma sklamali baby v komentárovej poviedke... to ako som tu celý víkend nebola a nepribudol ani riadok, asi budem musieť niečo vymyslieť a trochu to znova rozbehnúť, nenecháme to predsa tak nie :-D
No ja už končím :-D skúsim tú komentárovku, a potom sa pustím do písania, už sa teším, celkom mi to chýbalo :-D

8 Emily Emily | Web | 22. května 2011 v 17:26 | Reagovat

[4]: taky se mi líbí

[5]: jj, stejně působí i na mě ten obrázek, hlavně neplač... nechci své čtenářky drásat

[6]: díky díky... těš se, ale zatím to není napsané, jen kousek a neni čas

[7]: hlavně že je ti všechno jasné :-D
průběhem se nech překvapit ;)
jinak ta komentářovka.. je zanedbaná.. udělej s tím něco a já ti budu sekundovat.. uděláme z ní zase normální bytost, která má ráda život :-)

9 penelopeo penelopeo | Web | 22. května 2011 v 19:06 | Reagovat

Ach.... Tak zase nemám slov! :D Tvoje umění se potvrdilo. Doufám, že Hermy nezemře... :( A Snape... hmm... Emily to nám přece nemůžeš dělat! :D Mám slzy v očích a nemůžu dýchat... :) Jinak zase supr povídka! ;-) Jen pokračuj!

10 Emily Emily | Web | 22. května 2011 v 19:15 | Reagovat

[9]:díky, právě něco spisuju, ale asi to zas potrvá.. jo a nech se překvapit, hlavně nebul a dýchej!

11 penelopeo penelopeo | Web | 22. května 2011 v 19:38 | Reagovat

[10]: :D Nééé, zemřu namísto Hermiony! :P

12 Emily Emily | Web | 22. května 2011 v 20:08 | Reagovat

[11]: achjo, nešokuj! :-)

13 penelopeo penelopeo | Web | 22. května 2011 v 20:53 | Reagovat

[12]: :D Jen je mi líto že jste v KP udělali z Marka záporáka :(

14 Emily Emily | Web | 22. května 2011 v 21:02 | Reagovat

[13]: No co se dá dělat, ale mě nepřijde, že by byl záporák, spíš je pod tlakem okolností a sázky.. ale sám říká, že se mu to nelíbí..  jinak vzhledem k tomu, že ta povídka je primárně o dvojici Amelie/Sirius, tak asi proto se to musí ubírat tímto směrem :-) jinak bysme se nikam nepošouply a nikdy by se to nedopsalo.. alespoň jí to dostalo z těch depresí a sebevražedných myšlenek ;)

15 evi evi | Web | 23. května 2011 v 9:32 | Reagovat

patnáct už mi dávno bylo, tak jsem se odvážila začíst:D Je to fajn, pěkný nápad s lektvarem - dá se to někde koupit?:-D A teď jen doufám, že Severus pochopí, že Hermioninou smrtí si stejně nepomůže, protože to by bylo moc smutné jinak...

16 Jannie Jannie | Web | 23. května 2011 v 13:11 | Reagovat

ááá néé proč ji chceš zabít? jsi tak krutá! nééé to není pravda vždyť to musí zkončit pěkně krásně nádherně....ach jo nesnáším kruté konce...prosím Emily nedělej mi to, smiluj se nezabíjej ji.Chudáček(nebo spíš hajzlík) Snape bude bez ní určitě smutný...co si počne? Co si počnu já?asi budu bulet...prosím nedělej mi to!Ale krásně napsané i když tak smutné....

17 Betka Betka | Web | 23. května 2011 v 19:08 | Reagovat

Ak Hermionu zabiješ tak...
tak...
tak...
tak...
tak...
áno, už to viem! Bude zle! Heh, to sú mi veci.

Ale skutočne, pozrime sa realisticky :D
Ak ju nezabiješ, bude to doják
Ak ju zabiješ, bude sa mi to páčiť

Ale Hermiona je Hermiona a Hermiona nezomrie! :-D  :-D  :-D

18 Aduska Aduska | Web | 21. června 2011 v 16:07 | Reagovat

Smrt je až trochu přehnané rozhodnutí :D Určitě ji nezabije ;-)

19 Emily Emily | Web | 21. června 2011 v 16:15 | Reagovat

[15]: Haha... to je vtipné.. mno.. možná že se to dá koupit? ;) /šibalský úsměv/, co za to? :-P haha bude ze mě dealer

[16]: já a krutá jo? tss :-) čti dál

[17]: Tvůj komentář mě hrozně pobavil :)

[18]: Díky za všechny tvoje komentáře - a tvá jistota mě ohromuje... stačí kliknout na další kapitolku a ověřit si to :-D

20 pimpinela pimpinela | Web | 6. července 2011 v 21:54 | Reagovat

Žeby ju Snape, chcel naozaj zabiť? To sa mi nezdá...určite ju nezabije. :) :D
Ale šokovalo ma to, keď to povedal. CHudák Herm, :(( No som zvedavá ako to bude ďalej pokračovať. Bohužiaľ poviedku čítam hrozne pomaly, lebo v poslednej dobe akosi nemám doma klid na čítanie...:(

21 nel-ly nel-ly | Web | 20. července 2011 v 1:57 | Reagovat

"Severusi, buď zvíře." - tohle mě rozesmálo :D
každopádně pouto se mi líbí a jen doufám, že ji fakt zabije, ale aby to bylo další dden, na to je tu moc kapitol

22 Kajka Kajka | Web | 22. srpna 2011 v 19:36 | Reagovat

:-| Snape ju nemôže zabiť. :-) Nejako rýchlo sa rozhodol :D Nezabije ju. Určite ju nezabije :-)

23 Emily Emily | Web | 4. března 2012 v 15:18 | Reagovat

[20]: :-) nech se překvapit ;)

[21]: to mělo být vtipné :-P

[22]: chichi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama