5. část

18. dubna 2011 v 12:29 | Em |  Nezapomenu

Ahooj, tak je tu další kapitola. Už mám i kousek té následující, tak snad to nebude trvat týden než dám další.. Po přečtení hlasujte v další zvídavé anketce ;) a vyslovte tu své názory.
Mimochodem jsem tam přidala i zpětně fotky, příběh je pak dokreslenější.. Teď už bude vždy aspoň jedna v každé kapitole ;)
Až do večera přemýšlela o tom, co jí nabídl, ale rozumně si řekla, že udělala nejlépe, když se nenapálí. Hrozně se jí chtělo jít plavat, ale nechtěla ho potkat jako minule. Proto raději vyrazila na procházku. Větším obloukem se vyhnula koupališti a vydala se podél lesa cestou, kde ještě nikdy nebyla. Již bylo šero a tak matně rozeznávala obrysy vysokých smrků a borovic a cesta pomalu zanikala v krajině. Kráčela cestou, o které ani nevěděla, kam vede.

Zanedlouho se k ní začalo nést zvláštní dunění.

Co to může být? Ptala se sama sebe.

Šla blíže a zvuky se ozývaly jasněji a hlasitěji. Teď už jí bylo jasné, že je to hudba. Nebyla hloupá a tak jí hned došlo, čí kapela to asi může být.
Takže nelhal. Řekla si v duchu.

Nechtěla, aby jí tu viděl, ale zvědavost byla silnější. Budoval vypadala jako velká garáž. To že byla takhle daleko od civilizace bylo trochu zvláštní, ale pro tyto účely velmi vhodné. Budova měla malá okénka z tlustého skla, kterými šlo nahlédnout dovnitř za předpokladu, že by byla čistá. Nebyla.

Ach jo! Jedno malé Pulírexo a bylo by to.. povzdechla si na tím, že nemůže kouzlit.

Doléhaly k ní útržky mužského zpěvu, který musela uznat se poslouchal krásně. Chtěla spatřit majitele tohoto hlasu. Potichu otevřela dveře, které byly po straně a nakoukla dovnitř. Vešla. Ocitla se v malé oddělené předmístnosti plné prachu a opadané omítky. Opřela se rukou o zeď a naklonila se za roh, odkud přicházely další hlasy. Zeď už byla stará a omítka už se na ní neudržela, proto její letmý dotyk způsobil silný sesuv omítnutí a samozřejmě doprovodný hluk. Hermiona strnula.

Sakra, pomyslela si.

"Je tam někdo?" zeptal se ženský hlas.

Hermioně bylo jasné, že se neschová. Neviditelný plášť neměla, tak vystoupila zpoza rohu a šla ke skupině, která na ní zírala.

"Ahoj, jsem Hermiona. Mark mi o vás řekl. Napadlo mě, že si vás nejdřív poslechnu a až pak se rozhodnu ohledně prezentace mého zpěvu." řekla a doufala, že to znělo sebejistě a nevymyšleně.

"To je ona Marku?" zeptala se ta stená žena.

"Ano, je," řekl lehce udiveným tónem dotázaný.

"Popravdě jsem si nemyslel, že by sis to rozmyslela a přišla," nasměroval hovor k Hermioně.

Ta jen stála, snažila se tvářit rozhodně, ale uvnitř bylo boží dopuštění. Sváděl se v ní boj. Nechtěla přiznat, že byla zvědavá a tak radši nese následky svých činů v této podobě. Tak jen sklopila oči k zemi, nemohla tomu zabránit a řekla:

"Názory se můžou změnit, ne?" a krátce na něj pohlédla.

"To jsem rád," usmál se na ní Mark a nervózně si zajel rukou do vlasů.

Je skoro jako James, problesklo Hermioně mimoděk hlavou, i když Harryho otce nikdy nepoznala.

Můžu to s tebou zkusit, řekla mu v duchu, když už se odvážila podívat se mu do obličeje. Uvidíme, co v tobě je, dodala ještě.

Po chvíli trapného ticha Mark zakašlal.

"Tak abychom jí teda něco předvedli, ne?" mrkl na svou partu a vydal se k rozmístěným nástrojům.

Už dopředu Hermiona věděla, že to byl určitě on, kdo zpíval. Ale nejen to. I hrál. Na elektrickou kytaru, pokud to Hermiona jakožto laik správně poznala. Celá skupina se jí postupně představila. Ta žena, která na ní mluvila prve se jmenovala Ester a hrála na bicí. Měla krátké blonďaté vlasy a velmi osobitý styl. Vypadala jako nějaká punkerka. Ostny v uších, obočí, na nohách glády, pyramidový opasek. Ale i přes tohle všechno vypadala velmi žensky a slušelo jí to. Ještě se představila dvojčata Steven a Samuel. Oba se střídali na klávesách a basové kytaře, i když Stevovi šly klávesy údajně lépe. Byli si velmi podobní, ale jeden měl širší obličej, druhý úzký. Oba byli hezcí chlapci, světle hnědé kratší vlasy jim padaly do očí a oblečeni byli jako správní rockeři. A Mark. Zpěvák a kytara.

(A/N: Vybrala jsem fotku, na které je jeho přibližný vzhled. Ve skutečnosti je to herec Adam Brody)Idol žen, problesklo Hermioně hlavou, až se svému postřehu musela v duchu ušklíbnout. Sedla si na starý gauč, který nevypadal, že by byl součástí interiéru, ale skýtal určité pohodlí a kapela spustila.

(A/N: Zde si můžete spustit písničku, kterou kapela hrála a Mark zpíval.. chichi :-)


Hermiona poslouchala ty zvuky a byla unešená.

On zpívá krásně, problesklo jí hlavou.

Dívala se na něj jako unešená. Jako by to byl jiný člověk. Ne ten nevyzrálý puberťák, kterého viděla do teď, ale dospělý muž se svým vlastním názorem a vyzařující aurou. Tmavé vlasy a opálená kůže ostře kontrastovaly s jednoduchým bílým tričkem a černými kalhotami. Byla ráda, že sedí, jinak by se jí podlomily nohy. Nikdy si neuvědomovala, že pár lidí, co se sejde může dohromady vytvořit něco tak úžasného. Bylo jí jasné, že kapely takto fungují, ale teď, když to viděla na vlastní oči a hlavního zpěváka znala, bylo to nějak uvěřitelnější. Přistihla se, jak nohou dupe do rytmu.

Chytlavá písnička.

Dozněly poslední tóny a Hermiona se přistihla, že se jí na tváři celou dobu rozléval široký úsměv. Vstala a šla k nim blíže.

"Jste úžasní, nechápu, že si Marku můžeš myslet že na to mám. Vždyť tohle bylo perfektní." vyhrkla.

"Víš co, nech těch řečí a taky něco předveď," utnul jí Mark s lehkým úsměvem.

"A co? Já nemůžu, nikdy sem před nikým nezpívala.. ale doma.." začala koktat Hermiona.

"Mio, mě je jedno co zazpíváš, klidně skákal pes přes oves a neboj se, zvládneš to. Budu tu s tebou." Uklidňoval jí.

Zbytek kapely odešel od nástrojů a stoupl si kolem vyvýšeného pódia, na kterém měla zpívat.

Ona se ani nepozastavila nad tím, jak jí Mark nezvykle oslovil. Teď měla strach. Opravdový strach.

Já husa, proč jsem sem lezla, častovala se nelichotivými výrazy. To nezvládnu. Ale musím. Pomalým krokem šla k mikrofonu, chytila ho oběma rukama, zavřela oči a spustila 1. písničku, která jí napadla.

4. kapitola~6. kapitola

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vážně jste si ten song pustili?

No jasně! 93.8% (15)
Nee... :-( 6.3% (1)

Komentáře

1 Michaella Michaella | Web | 18. dubna 2011 v 13:33 | Reagovat

Wau parada a co spievala hermiona a pacilo sa im jaj to som teraz nervozna co dalej :-D

2 Lily Evans Lily Evans | 18. dubna 2011 v 14:04 | Reagovat

Jsem unešená a to že by zpíval Mark?No ne...Neuvěřitelné a těším se na 6.kapitolku tak čes Em

3 Betka Betka | Web | 18. dubna 2011 v 14:19 | Reagovat

Neviem, čím to je, ale Hermionu ako speváčku si absolútne nedokážem predstaviť (ani Emmu Watson). No o to originálnejší nápad je táto poviedka. Skvelé, skvelé... rýchlo na ďalšiu! :-D

4 Chloe M. Raddle Chloe M. Raddle | Web | 18. dubna 2011 v 15:59 | Reagovat

Hermiona jako zpěvačka je vážně zvláštní představa :D Ale je to krásná povídka, ta písnička je dokonalá :-) Těším se na další kapču ;-)

5 Emily Emily | Web | 18. dubna 2011 v 16:17 | Reagovat

[1]: Hlavně nebuď nervózní :-)

[2]: díky, mam napsanou tak půlku.. ale musím se i učit, takže nevím, kdy to dopíšu...

[3]: třeba si na to časem zvykneš.. prohlédni si retrospektivně ty fotky... podle mě tam už nevypadá jako ta Hermiona co známe a že by klidně i zpívat mohla ;-)

[4]: zvykneš si ;) díky moc za pochvaly. taky tu písničku miluju. a těš se!

6 °Alex °Alex | Web | 18. dubna 2011 v 17:30 | Reagovat

Úžasná kapitola, som zvedavá,ktorú pesničku zaspieva :)!

7 Jannie Jannie | Web | 18. dubna 2011 v 17:49 | Reagovat

povídku už mám skoro dopsanou v průběhu tohoto týdne tam určitě bude :)
PS:já vím trvá mi to dlouho :)

8 Sim* Sim* | Web | 18. dubna 2011 v 18:06 | Reagovat

určite si prečítam aj predošlé časti :)

9 Emily Emily | Web | 18. dubna 2011 v 22:33 | Reagovat

[6]: díky, to se dozvíš na začátku další kapitoly ;)

[7]: už se těším!

[8]: to budu ráda!

10 lucrecia lucrecia | Web | 19. dubna 2011 v 22:02 | Reagovat

Moc se mi líbí jak píšeš. Jen mi trochu vadí, že je to hp povídka jen proto, že jsi tam dosadila jednu postavu, jinak by tam místo Hermiona mohla být jakákoli jiná a zcela obyčejná dávka a bylo by všechno uplně stejny. Takže trochu doufám, že se to časem zvrtne a začne tam být i více magie, ale obávám se, že k tomu ta povídka nevede. A pak mi taky přijde trochu nerealisticky perfektní, jak klasický americká film pro pubertální dívky. Úžasný kluk, který je naprosto bez chyb, obyčejná dívka, která ale všechno hravě zvládá, nejdřív se nemají rádi a pak se do sebe zamilují. Ale zas na druhou stranu si říkám, proč bys to psát nemohla. Určitě do toho dáváš něco ze sebe a tak se tam projevují i tvoje sny, které jsou zcela nerealistické, protože to jsou sny. Takže klidně pokračuj, protože i další dívky se při čtení zasní a představí si jaké by to bylo kdyby byli na místě Hermiony, ale dala bych tam nějaké překvapení, které zhatí všechno snění, protože všechno nemůže být jen růžové a perfektní. Ale je to teprve 5. kapitola, takže času je na všechno dost. A přesto, že zas kritizuju (měla bych se už asi vážně nad sebou zamyslet) tak se mi tato povídka líbí a určitě ji budu číst až do konce.

11 Emily Emily | Web | 19. dubna 2011 v 22:20 | Reagovat

[10]: takže jsem ráda že jí chceš číst až dokonce.. jinak neboj, celé to mám už vymyšlené a tohle je pouhý romantický rozjezd určený přesně jak si řekla k "zasnění" a tak... :-) ale jinak bez mučení se přiznávám že je to sladkobolný slaďák, přesně něco, co sem měla náladu psát vzhledem k tomu jak na h....o je to celý v reálu :-) takže vydrž a třeba se dočkáš ;-) a dík za kritiku, rozhodně mi nevadí, máš naprostou pravdu, přesto pojedu přesně podle toho, jak jsem si to naplánovala...

12 Zasněná* Zasněná* | Web | 8. května 2011 v 20:55 | Reagovat

:D Ta písnička, co hráli je perektní. :D Jsem napnutá, co bude Hemriona zpívat, tak jdu číst honem dál :D

13 Emily Emily | Web | 22. května 2011 v 21:55 | Reagovat

[12]: jj, proto jsem jí tam dala.. fakt ten song miluju

14 hay-lin hay-lin | Web | 4. června 2011 v 0:16 | Reagovat

To bola úžasná kapitolka :-) Myslím, že ďalšiu si prečítam bohužiaľ až zajtra :-(
A mimochodom dobrý song :-)

15 pimpinela pimpinela | Web | 7. června 2011 v 7:23 | Reagovat

Tak vrhla som sa o5 do čítania. Mia a speváčka? :D neobvyklý nápad. :))
Dúfam, že sa jej podarí ukázať čo v nej je. :)
Inač tá pesnička je celkom pekná.

16 Cissy Cissy | Web | 10. srpna 2011 v 22:03 | Reagovat

Ta písnička byla moc pěkná :-) a kapitolka samozdřejmě taky, jako vždycky :D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama