11. část

6. prosince 2010 v 20:18 | Em |  Procitnutí ze lži
"Nejdůležitější je zjistit, jak se sem smrtijedi dostali", řekl Ron Harrymu a Hermioně. "Další věc je ohlídat Malfoye a zjistit, co o tomto ví... "

"Nasadíme na něj lidi", řekl Harry.

"A Dobbyho", dodala Hermiona.

"Tak to bychom měli, mám pocit, že to bude klíčové." odmázl si Ron jeden z úkolů. "Dále bychom měli říct všem studentům, aby se se drželi ve skupinách, měli hůlky v pohotovosti a jestli se nám nepodaří zabránit vniku smrtijedů na pozemky, tak aby tu neměl kdo přijít k úhoně."

"To je dobrý nápad, co kdyby ples probíhal jako že se nic neděje, ale Viktor by zařídil, aby na jejich lodi probíhal ten ples a ta by mohla odrazit od břehů a být z dosahu Bradavic? To by snad šlo, ne?" navrhla Hermiona.

"Báječný nápad" pochválil jí Harry. "Měli bychom si napsat seznam, abychom na nic nezapomněli" řekl a ihned se chopil brku:

1) hlídat Malfoye
2) zjistit kudy se sem Smrtijedi dostali
3) zajistit aby ve škole nebyli studenti
4) domluvit ples na lodi
5) domluvit se s dospělými, kterým jsme napsali
6) držet se ve skupinách, hůlky připraveny

"Malfoye si ohlídám osobně", dodal ponuře Ron. "Bastard jeden" dodal tiše, ale Harry to samozřejmě zaslechl. "Hermiono, mohla bys jít domluvit ten ples, prosím?" otázal se a když opustila místnost sesul se podél zdi a dal hlavu do dlaní.

"Co si mi neřekl? Ven s tím!" řekl Harry.

"On jí zabil a tebe unesli a Fred a George..." snažil se Ron vše vysvětlovat, ale hlas ho zradil..

"Kdo jí zabil? A Fred a ..." začal nechápavě Harry.

"Malfoy zabil Hermionu! Ani nechtěj vědět jak hrozným způsobem, úchyl jeden zkaženej! Ale nevyvázl mi, odplata byla tak naplňující až mě to děsí do teď. Kdybych ho potkal teď..."

Harry se zmohl pouze na ticho a vytřeštěně se díval na Rona. "Zachráníme ji!" dodal tiše. "Zachráníme celé Bradavice" dodal přesvědčeně. "Neboj."

"Kdyby se jí něco stalo... " vyjekl Ron a oči se mu začaly vlhčit... "Nikdy bych si to neodpustil."

"Seber se, vstávej! Jdeme to zařídit!" řekl Harry Ronovi a podal mu ruku. Ron se jí chytl, utřel slzy a šli najít Draca Malfoye.


Milý Draco se zrovna nacházel v 6. patře před umývárnou... Chlapci si pomysleli, že se zřejmě musí koupat 3x denně, nebo možná se tam chodí obdivovat... Stačilo jedno malé kouzlo a byl bez hůlky, stačilo další kouzlo a nemohl se hýbat. Ležel na podlaze prefektské umývárny a jen zděšeně koukal, jak se nad ním Harry a Ron sklánějí.

"Jdi pryč, Harry." řekl Ron, "mám tu nějaké nevyřízené účty a garantuji ti, že to z něj dostanu. Nechci abys byl u toho, bude lepší když budeš hlídat dveře" řekl a kývl na Harryho, že nemá na výběr.

Když Harry zavíral dveře, slyšel jen, jak Ron vyslovuje kouzlo na ztlumení zvuků.

"Co s ním asi bude dělat?" pomyslel si Harry "Možná sem ho tam neměl nechávat, aby toho pak nelitoval." přemílal pořád dokola ve své hlavě, ale když zkoušel vzít za kliku, už to nešlo. Jak čas ubíhal, začínal být Harry už nervózní. Pořád kontroloval na Pobertově plánku celý hrad, Hermionu, ale hlavně tu místnost, kde podle jeho svědomí měl určitě být.

Konečně se dveře otevřely a vyšel Ron, růžový v obličeji, s leskem v očích. "Tak jdem." řekl Ron.

"Kam? Co si zjistil? Jsi v pořádku? A co on...?" koktal zmateně Harry, ale již běžel za Ronem, který nekompromisně chvátal po schodech, za koupelnou se ani neohlédl.

10. kapitola~12. kapitola

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato povídka?

Skvělá! :)) 53.2% (165)
Ano... 17.1% (53)
Nic moc.. 13.5% (42)
Hrůza!! 16.1% (50)

Komentáře

1 Zasněná* Zasněná* | Web | 28. dubna 2011 v 7:03 | Reagovat

... ten Ron se mi nějak nezdá. :D

2 Pee Pee | Web | 15. května 2011 v 9:05 | Reagovat

Tak co nse to stalo? Už to jdu zjistit..
Jo a ty obrázky kreslíš ty?

3 Emily Emily | Web | 15. května 2011 v 11:25 | Reagovat

[2]: Nee, kreslit vážně neumím.. viz zápatí: Obrázky a fotky jsou stažené z internetu,většinou od fanoušků HP, nečiním si k nim žádný nárok.

4 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 31. srpna 2011 v 13:19 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama